RADAR GRAFİĞİ YILLIK ANALİZ – 2017 Nisan

0
609
views

ŞİRKET TÜRLERİ VERİLERİ

TOBB tarafından aylık olarak açıklanan kurulan/kapanan şirket istatistikleri sonucunda tüm şirket türlerinin yıllara göre kapanan/kurulan şirket sayısı oranını Radar Analiz grafiğinde sizlere sunuyoruz.

RADAR ANALİZ GRAFİĞİ

Grafikte yapılan analize göre, her şirket türü için (Kapanan Şirket Sayısı / Kurulan Şirket Sayısı) oranları hesaplanır. Bu oranın 1’den büyük olması, ilgili yılda o şirket türünün daha fazla kapandığını gösterir. Yine bu oranın 1’den küçük olması ise, ilgili yılda o şirket türünün daha fazla kurulduğunu gösterir.

Radar Analiz grafiği yardımıyla, tüm şirket türlerinin Kurulma ve Kapanma eğilimlerini bir bakışta görülmesini sağlıyoruz.

ŞAŞIRTICI SONUÇLAR

Yıllara göre yapılan Radar Analiz Grafiği bizlere, Banka-Şubeleri türündeki şirket türünün 2016 yılında diğer tüm şirket türlerine göre çok daha fazla Kapanma Eğiliminde olduğunu göstermektedir. 2017 yılında bu eğilim biraz azalmakla birlikte hala ciddi oranda bir eğilimin olduğunu gözler önüne sermektedir.

DAHA FAZLASI

2017 yılının her ayında değişen bu Kurulma ve Kapanma Eğilimlerinin tüm şirket türleri için nasıl bir seyir izlediğini merak ediyorsanız yapmanız gereken çok basit: www.EKONOMİVERİLERİ.com sitesinden Premium üyelik almanız yeterlidir.