ÜLKELERE GÖRE YABANCI SERMAYE BÜYÜKLÜKLERİ – Mart 2017

0
1131
views

YABANCI SERMAYE VERİLERİ

TOBB tarafından aylık olarak açıklanan kurulan ve kapanan şirket istatistikleri sonucunda tüm şirketlerin kuruluşunda yer alan yabancı sermayeleri ülkelerine göre Harita Analiz grafiğinde sizlere sunuyoruz.

HARİTA ANALİZ GRAFİĞİ

Grafikte yapılan analize göre, kurulan tüm şirketlerin hangi ülkelerden ve ne kadar yabancı sermaye ile kuruldukları gösterilmektedir. Solda bulunan dünya haritası üzerinde ülkeleri ve sermaye büyüklüklerini baloncuklar yardımıyla görebilirsiniz. Sağ tarafta ise Bar grafik yardımıyla ilgili ay içerisindeki yabancı sermayeleri ülkelere göre büyükten küçüğe sıralanmış olarak göreceksiniz. Ayrıca geçmişe yönelik verileri de barındıran bu veri görselleştirmesi yardımıyla önceki ay ve yılları da Play butonuna tıklayarak animasyon olarak izlemeniz mümkündür.

GÜNEY KORE’DEN GELEN SERMAYE

Son aylardaki Suriye kökenli yabancı sermaye ağırlığını Mart 2017 verilerine göre Güney Kore kökenli gelen yabancı sermaye geride bırakmıştır. Aylık bazda yapılan Harita Analiz Grafiği bizlere, Mart 2017 itibariyle gelen toplam yabancı sermayenin az de olsa arttığını ve Güney Kore ile Suriye’nin başı çektiğini göstermektedir.

DAHA FAZLASI

Aylık olarak sürekli değişen Yabancı Sermaye büyüklüklerinin her ay nasıl bir seyir izlediğini merak ediyorsanız yapmanız gereken çok basit: www.EKONOMİVERİLERİ.com sitesinden Premium üyelik almanız yeterlidir.