KURULAN & KAPANAN ŞİRKET TÜRLERİ ANALİZİ – Mart 2017

0
903
views

ŞİRKET TÜRLERİ VERİLERİ

TOBB tarafından aylık olarak açıklanan kurulan ve kapanan şirket istatistikleri sonucunda tüm şirket türlerinin yıllara göre kurulan ve kapanan şirket sayıları Alan-Bar Analiz grafiğinde sizlere sunuyoruz.

ALAN-BAR ANALİZ GRAFİĞİ

Grafikte yapılan analize göre, her şirket türü için aylık Kurulan ve Kapanan Şirket Sayıları üstte bulunan Alan grafiği yardımıyla birarada gösterilmektedir. Altta bulunan Bar grafiği yardımıyla da (Kurulan Sayı – Kapanan Sayı) farkı pozitif veya negatif olacak şekilde 0’ın üstünde veya altında çizilen bar çubukları ile sunulmaktadır. Alan-Bar Analiz grafiği yardımıyla, tüm şirket türlerinin Kurulma ve Kapanma eğilimlerini aylık bazda ve bir bakışta görülmesini sağlıyoruz.

LİMİTED ŞİRKET TÜRÜNÜN SEYRİ

Aylık bazda yapılan Alan-Bar Analiz Grafiği bizlere, Limited Şirket Türündeki şirketlerin son 1,5 yıldır hafif değişikliklere rağmen genel anlamda istikrarlı bir görüntü çizdiğini ve Aralık 2016’dan itibaren daha fazla Kurulma eğiliminde olduğunu göstermektedir.

DAHA FAZLASI

Aylık olarak sürekli değişen bu Kurulma ve Kapanma Eğilimlerinin tüm şirket türleri için her ay nasıl bir seyir izlediğini merak ediyorsanız yapmanız gereken çok basit: www.EKONOMİVERİLERİ.com sitesinden Premium üyelik almanız yeterlidir.